Przejdź do treści

Niepubliczna, prywatna polsko-brytyjska szkoła podstawowa

Turniej Siódemka – gratulujemy zwycięzkiej drużynie :)

W poniedziałek 20 września 2021r w Niepublicznej Polsko-Brytyjskiej Szkole Podstawowej BIG BEN w Lubiczowie odbył się Turniej matematyczny Siódemka. Pomysłodawcą i organizatorem Turnieju były Fundacja Nasze Szczęścia oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa BIG BEN. Wydarzenie odbyło się dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji mBanku, której misją jest wspieranie dzieci i młodzieży w nauce matematyki. Fundacja mBank promuje matematykę jako fundament logicznego myślenia, pomagający w zrozumieniu otaczającego nas świata. Honorowy patronat nad Turniejem Siódemka objął Wójt Gminy Stare Babice – Sławomir Sumka. Wszystkie konkurencje odbywały się na terenie Szkoły BIG BEN w Lubiczowie. Do Turnieju zgłosiły się 4 szkoły podstawowe z gminy Stare Babice oraz 3 szkoły z gmin sąsiadujących. Każda szkoła wytypowała trzech uczniów klasy siódmej – uczestników Turnieju, oraz nauczyciela matematyki, który przybył wraz z wytypowanymi uczniami.

Wszyscy świetnie się bawili odczarowując matematykę oraz zgłębiając jej tajniki. Uczniowie uczestniczyli w matematycznym quizie, poszukiwali ukrytych kopert z zadaniami oraz rywalizowali w internetowym Escape Room’ie. Za każde rozwiązane zadanie otrzymywali od prowadzącego kolejne cyfry, które służyły do otwarcia kłódki w skrzynce. Zwyciężyła drużyna, która najszybciej rozwiązała wszystkie zadania bezbłędnie. Nauczyciele także brali udział prowadząc konkurencje matematyczne, jednocześnie pokazując uczniom, że matematyka jest ciekawa i można jej ciekawie uczyć. Na Turniej przybyli także Dyrektor Szkoły Gaudeamus oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lesznie, dając realne wsparcie swoim uczniom. Z

wycięska drużyna ze szkoły Gaudeamus otrzymała wspaniałe nagrody zakupione dzięki środkom z dotacji Fundacji mBanku, a także puchar i upominki ufundowane przez Patrona Honorowego Wójta Gminy Stare Babice. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Gratulujemy także wszystkim pozostałym uczestnikom: szkole podstawowej w Zielonkach – Parceli, która zajęła drugie miejsce, oraz szkole Fundacji Adys – za zajęcia miejsca trzeciego. Słowa uznania dla wytrwałych drużyn ze szkół podstawowych w Zaborowie, Lesznie, Koczargach oraz dla reprezentantów organizatora – uczniów Niepublicznej Polsko-Brytyjskiej Szkoły Podstawowej BIG BEN w Lubiczowie. Podczas turnieju uczniowie i nauczyciele mieli okazję się poznać, zintegrować oraz zjeść wspólnie obiad i smakołyki przygotowane przez szkolną kuchnię BIG BENa. Oprócz propagowania matematyki, celem Turnieju była także integracja rówieśników, tak ważna szczególnie po powrocie uczniów do szkół w czasie pandemii.