Przejdź do treści

Niepubliczna, prywatna polsko-brytyjska szkoła podstawowa

„Uczymy się tylko od tych, których lubimy i szanujemy… i którzy nas lubią i szanują.”

Ta myśl przyświeca nam w pracy każdego dnia. Jeżeli również Tobie jest ona bliska i chciałbyś/ chciałabyś dołączyć do naszego zespołu zachęcamy do przesłania CV na adres biuro@big-ben.edu.pl.

Kadra Szkoły BIG BEN

Nasza kadra to wspaniali, wysoko wykwalifikowani (z pełnym przygotowaniem pedagogicznym i certyfikatami językowymi) i pełni pasji ludzie. Uwielbiają dzielić się swoją wiedzą i zarażać dzieci miłością do nauki. Poznajcie nas bliżej:

Od września 2021 Dyrektor i współwłaścicielka BIG BENa. Wcześniej przez dwa lata Zastępca Dyrektora w BB. Ukończyła studia ekonomiczne, Zarządzanie w Instytucjach Oświaty i Kultury oraz Akademię Podyplomową Liderów Oświaty w Instytucie Humanis. Jest w trakcie SPLO (Studia Podyplomowe Liderów Oświaty prowadzone przez CEO). Wciąż próbuje zaspokoić nieposkromiony głód rozwoju oraz chęci poznawania drugiego człowieka. W 2015 roku powołała do życia Fundację Nasze Szczęścia, w której prowadzi warsztaty dla kobiet oraz grupy wsparcia. W pracy ceni sobie zaufanie, współpracę, zaangażowanie.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch synów. Uwielbia historię Ani z Zielonego Wzgórza. Odnajduje w jej wrażliwej duszy jakąś część siebie.

Związana ze Szkołą BIG BEN od 2019 roku.

 Anna Warzycha-Druzd

Dyrektor szkoły

Dyrektor ds. dydaktycznych oraz współwłaścicielka Szkoły BIG BEN. Ukończyła studia pedagogiczne na kierunku Nauczyciel wczesnoszkolny i przedszkolny, studia dziennikarskie, a także Zarządzanie Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz tego – Studia z zakresu kultury i teatru – menadżer i animator kultury. Obecnie nadal poszerza swoją wiedzę realizując Studia Podyplomowe Liderów Oświaty. Kocha edukację i mądre podejście do nauczania i uczenia się 😊 Uwielbia pracę z ludźmi, tymi małymi i dużymi. Lubi wyzwania. Jej pasją jest teatr. Od siedmiu lat prowadzi amatorski Teatr Bliżej Nieba. Jest instruktorem teatralnym, aktorką, reżyserką i koordynatorką wielu działań na rzecz kultury. Angażuje się społecznie także w zakresie działań organizacji pozarządowej, jako wiceprezes Fundacji Nasze Szczęścia. Związana ze Szkołą BIG BEN od 2019 roku.

Prywatnie – szczęśliwa żona i mama trzech dziewczynek, które uczy iść odważnie przez życie. 

Aleksandra Perkowska

Dyrektor ds. dydaktycznych, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej 

Wychowawca klasy 1A

Nauczycielka języka polskiego i egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W Szkole BIG BEN jest także Przewodniczącą zespołu nauczycieli kl. 4-8.

Pasjonatka literatury i filozofii. Doświadczony wychowawca i koordynator różnorodnych projektów szkolnych. Interesuje się wszystkim tym, co można zaliczyć do sztuki. 

W wolnych chwilach gotuje i wypieka 🙂

Dorota Bulkowska-Bicka

Zastępca dyrektora, nauczyciel języka polskiego

Aleksandra Miksińska

Nauczyciel edukacji przedszkolnej

Wychowawca zerówki

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim Pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała również w placówkach integracyjnych. Jej pasją jest muzyka, sport i taniec. W swojej pracy stawia na relację z uczniami, holistyczny i harmonijny rozwój ucznia.

Milena Piasecka

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny

Wychowawca klasy 2 

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i informatyki w klasach młodszych. Ukończyła socjologię na SWPS oraz edukację wczesnoszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Obecnie studiuje informatykę.  Stara się rozwijać w dzieciach otwartość na zmiany, umiejętność współpracy oraz ciekawość świata. Podczas codziennych lekcji budzi w naszych uczniach zainteresowanie kompetencjami przyszłości oraz nowymi technologiami.  Związana ze Szkołą BIG BEN od 2020 roku.

Lidia Karpińska-Pątkowska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel informatyki

Wychowawca klasy 3a

Nauczycielka biologii, przyrody i edukacji wczesnoszkolnej. Koordynator wycieczek i międzynarodowych projektów. Uwielbia naturę, zwierzęta, sport i podróże. Razem z uczniami odkrywa świat w sposób kreatywny i nietuzinkowy. Od dziecka związana z akrobatyką sportową. Wiele lat mieszkała w Szwecji, gdzie grała w unihokeja i pracowała jako nauczyciel przedmiotu sport i zdrowie. Kreatywność, zaangażowanie i nauka przez doświadczanie to jej sposób na lekcje pełne uśmiechu i satysfakcji. Związana ze Szkołą BIG BEN od 2016 roku.

Klaudia Jaczewska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel biologii oraz przyrody

Wychowawca klasy 3b 

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej realizująca podstawę programową również w języku angielskim. Związana ze Szkołą BIG BEN od 2020 roku.

Aleksandra Kupicz - Derkowska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Wychowawca klasy 1B

Nauczycielka matematyki. Studiowała psychologię oraz żywienie człowieka, a po kilku latach pracy z dziećmi ukończyła dodatkowo podyplomowe studia z nauczania matematyki i przygotowanie pedagogiczne. Lubi przekładać język matematyki na życie codziennie. 

Prywatnie mama dwójki maluchów, która stale poszukuje nowości, lubi się uczyć i rozwijać, spędzać rodzinnie czas i podróżować. Zwolenniczka zdrowego sposobu odżywiania i sportu.

Joanna Dąbrowska

Nauczyciel matematyki

 Wychowawca klasy 4

Nauczyciel języka angielskiego i historii, a także wychowawca klasy piątej. Absolwent wydziału Lingwistyki Stosowanej UW. Angielskiego uczył m.in. w Chinach i Anglii. Jest także tłumaczem i autorem materiałów do gier fabularnych i planszowych. Ma nawet na koncie kilka bestsellerów! W wolnym czasie czyta fantastykę, trenuje sztuki walki i gra w gry. Związany ze Szkołą BIG BEN od 2019 roku.

Jan Sielicki

Nauczyciel języka angielskiego i historii

Wychowawca klasy 6

Nauczyciel wychowania fizycznego, absolwent Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie. Uczestnik wielu kursów dotyczących szkolenia i rozwoju młodzieży w piłce nożnej. Obecnie, po krótkiej karierze piłkarskiej, realizuje się jako trener dzieci i młodzieży, a od niedawna również jako nauczyciel. W wolnych chwilach stawia na aktywny wypoczynek.

Daniel Rosiński

Nauczyciel WF

Wychowawca klasy 8

Pedagog szkolny i doradca zawodowy. Ukończyła studia administracyjne, coachingowe oraz pedagogiczne. Stale się uczy i nie zamierza przestać. Orędowniczka przekonania, że najpewniejsza w życiu praca to… praca nad sobą. Przekonana o tym, że każdy człowiek ma bardzo wiele talentów i zawsze jest dobry czas, aby lepiej siebie poznać i zacząć szukać własnej drogi. Prowadzi zajęcia wspierające umiejętności społeczne. Każdego dnia stara się patrzeć i słuchać uważniej. Związana ze Szkołą BIG BEN od 2019 roku.

Katarzyna Łukasiak

Pedagog szkolny, nauczyciel doradztwa zawodowego

Wychowawca klasy 8

Zofia Gontarek

Psycholog szkolny

W edukacji działam już ponad ćwierć wieku.
Nadal sprawia mi ogromną radość dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych, jak również zdobywanie nowych umiejętności. Edukację widzę jako wspieranie całościowego rozwoju człowieka w jego wszystkich aspektach. Moim zadaniem w szkole jest nauka poprawnej wymowy i troska, by nasze dzieci posługiwały się piękną polską mową.
Kocham piękno przyrody i dzieła ludzkich rąk. Każdą wolną chwilę przeznaczyłabym na czytanie książek, rysowanie i pracę w ogrodzie.

Agnieszka Skop

Logopeda, terapeuta pedagogiczny

Dagmara Ważna

Pedagog specjalny

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych oraz psychologicznych. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu terapii, edukacji włączającej, komunikacji. Doświadczenie zdobyłam pracując w przedszkolu, szkole podstawowej, ponadpodstawowej oraz wyższej, a także prowadząc niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Moja aktywność zawodowa i naukowa nakierowana jest na inkluzję dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi we wspólnotę szkolną.  Głównym wyznacznikiem jakim kieruję się w swej pracy jest pedagogia osoby dziecka i tworzenie przestrzeni do jego rozwoju.

Prywatnie spełniona żona i mama pięciorga dzieci oraz entuzjastka nart i kolarstwa.

Agata Barańska

Pedagog specjalny

Marta Mielczarek-Krukowska

Terapeuta pedagogiczny, trener TUS

Katarzyna Duchnowska

Logopeda

Nauczyciel języka angielskiego i chemii, koordynator dwujęzyczności w Szkole BIG BEN, absolwentka Wydziału Filologicznego UMK w Toruniu oraz mgr inż. Technologii Żywności. Uwielbia pracę z najmłodszymi oraz eksperymenty wszelkiej maści, zwłaszcza z użyciem sprzętu i odczynników z sali chemicznej. Lubi śpiewać i wykorzystywać piosenki w nauce języków obcych. Ze Szkołą BIG BEN związana od 2020 roku.

Prywatnie pasjonatka książek i powieści historycznych oraz wędrówek górskich.

Magdalena Waszak

Nauczyciel języka angielskiego oraz chemii

Nauczyciel języka angielskiego. Pasjonat żeglarstwa, który nie tylko żeglował po mazurskich jeziorach, ale nawet przepłynął morze. Chętnie korzysta z jednośladów – tych z silnikiem i tych napędzanych mięśniami. W Szkole BIG BEN koordynator i egzaminator karty rowerowej.

W wolnych chwilach chętnie pracuje w ogrodzie i majsterkuje.

Michał Krawczyk

Nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka dwujęzycznego liceum oraz filologii, studiów regionalnych, pedagogicznych i psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim i SWPS.  Pasjonatka języków obcych i podróży – kiedyś jako wolontariuszka w międzynarodowym towarzystwie, ostatnio z własnymi dziećmi – o czym nawet powstała książka. Po kilkuletniej przygodzie w świecie reklamy odkryła swoje prawdziwe powołanie i zaczęła uczyć dzieci, najpierw w szkole językowej, obecnie w Szkole BIG BEN. Po godzinach pani od szydełkowania. Prywatnie mama trzech synów.

Alicja Kordos

Nauczyciel języka angielskiego

Im Marc Mavambu Nstiama and Ive been a teacher at Big Ben for the past 2 years but overall have been teaching languages for 15 years. I can speak up to 6; English, French, Lingala, Kikongo, Spanish and Polish. If there is any more space in my language saturated brain, Id like to add Japanese to my collection since I love the culture. Im also an artist, vocalist and rapper. I write my own songs and play concerts all over the country.

Marc Mavambu

Native Speaker języka angielskiego

Komponuje i produkuje muzykę od 2008 roku. Nagrała 3 płyty solowe oraz kilkadziesiąt jako muzyk akompaniujący, producent i chórzystka. Gra na saksofonie, skrzypcach, instrumentach klawiszowych, gitarze basowej, ukulele, instrumentach perkusyjnych. Śpiewa. Jest laureatką Szansy na Sukces z Eleni oraz finalistką Mam Talent. Na stałe współpracuje z Majką Jeżowską jako chórzystka i saksofonistka. Związana ze Szkołą BIG BEN od 2020 roku.

Lena Romul-Markuszewska

Nauczyciel muzyki

Ewelina Kudaj

Nauczyciel języka polskiego

Joanna Lis

Nauczyciel języka hiszpańskiego

Absolwent wychowania fizycznego ze specjalizacją gimnastyka korekcyjna oraz dyplomowany instruktor – trener piłki nożnej oraz kulturystyki. Od 2010 roku regularnie pracuje z dziećmi oraz młodzieżą. Obecnie prowadzi zajęcia sportowe oraz korekcyjne – zarówno grupowo, jak i indywidualnie, w placówkach przedszkolnych oraz szkolnych.
Prywatnie – szczęśliwy Tata wspaniałej dwójki dzieciaków.

Związany ze Szkołą BIG BEN od 2016 roku.

Dawid Jankiewicz

Nauczyciel WF

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Beata Basińska

Nauczyciel matematyki

Marta Czerniak-Czyżniak

Nauczyciel geografii

Nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, a także przedsiębiorczości. W swojej pracy stara się krzewić postawę patriotyczną wśród dzieci i młodzieży. Interesuje się rybołówstwem śródlądowym, sztuką starożytnej Grecji i epoką napoleońską.

Paweł Oracz

Nauczyciel WOS

Nauczycielka informatyki i historii. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Historycznym UJK, studia magisterskie na Wydziale Historycznym UW, a także studia podyplomowe z zakresu nauczania informatyki na SGGW. Pasjonatka nowoczesnych technologii, które stara się wykorzystywać na swoich lekcjach.  

W wolnej chwili lubi jeździć na rowerze i przeczytać dobry kryminał.

Związana ze Szkołą BIG BEN od 2020 roku.

Dominika Oracz

Nauczyciel informatyki

W Szkole BIG BEN nauczyciel religii, w innych również matematyczka.  Entuzjastka żywej wiary i logicznego myślenia. Żywy dowód na to, że te dwa obszary da się ze sobą pogodzić. Prywatnie mama i żona. Mentalnie Włoszka. Miłośniczka języków obcych (szczególnie włoskiego), podróży i zdobywania wiedzy.

Ewa Pabiś

Nauczyciel religii / katecheta

Ewa Bednarek

Nauczyciel fizyki i chemii

Agnieszka Czerkawska

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa

Absolwentka Warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyła studia na kierunkach wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna oraz pedagogika opiekuńczo-socjalna. 

W Szkole BIG BEN jest Przewodniczącą zespołu nauczycieli świetlicy. Zajmuje się również biblioteką oraz organizacją zajęć dodatkowych.

Uważa, że praca z młodymi ludźmi to niezła frajda, bo nigdy nie wiadomo czego cię dziś nauczą.

Karolina Bulik

Kierownik świetlicy

Wychowawca klasy 5

Nauczyciel świetlicy w Szkole BIG BEN. Absolwentka administracji na PW, w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego i pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Znaczną część dorosłego życia spędziła w Kalifornii i Niemczech, gdzie miała możliwość przyglądania się jak wygląda edukacja w wielokulturowych środowiskach.

Szczęśliwa żona i matka 3 dorastających synów, wolne chwile spędza w ogrodzie. Lubi podróżować do krajów śródziemnomorskich, także poprzez literaturę, film oraz kuchnię.

Magdalena Bojańczyk-Dziekanowska

Wychowawca świetlicy, nauczyciel plastyki oraz techniki

W Szkole BIG BEN zajmuje się świetlicą, wspiera również zespół anglistów. Z wykształcenia tłumaczka, z wyboru nauczycielka. Absolwentka lingwistyki stosowanej UW z językiem angielskim i niemieckim. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Prywatnie żona i mama czterolatki. Miłośniczka kotów. Jej wielką pasją jest genealogia. Wolny czas spędza pracując w ogródku oraz planując kolejne podróże.

Marta Chybowska

Wychowawca świetlicy, nauczyciel j. angielskiego

Wychowawca świetlicy w klasie 1b. Z przyjemnością wraz z dziećmi zanurzam się w nowe, ciekawe życie szkolne:) Mimo, że mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w systemie oświaty, ta praca jest dla mnie zupełnie nowym etapem.

Przykazania, którymi kieruję się w swojej pracy:
– Kochaj dziecko!
– Uwierz w dziecko!
– Poznaj dziecko!
– Szanuj dziecko!
– Zrozum dziecko!

Olena Ankudevych

Wychowawca świetlicy